Kilka słów o problemach z ekwipunkiem…

Przygotowując się do rowerowej podróży przez Amerykę Południową staraliśmy się wyselekcjonować możliwie jak najlepiej niezbędny ekwipunek. Szczególny nacisk kładliśmy na wytrzymałość – waga miała drugorzędne znaczenie. Ważne były dla nas także opinie innych podróżników dotyczące pomocy udzielanej im przez producentów w podbramkowych sytuacjach. 11 tysięcy kilometrów zrobiły swoje. Części odzieży i sprzętu już nie posiadamy – wyrzuciliśmy bo się zużył. W tabeli tej nakreślę jak wyglądała nasza współpraca z producentami ekwipunku, który wybraliśmy, a który wymagał serwisowania. Komu warto zaufać? A dla kogo interakcja z klientem kończy się w momencie odejścia od kasy? Oto nasze doświadczenia:

Myślę, że ta tabela choć trochę nakreśli, którym producentom warto ufać wybierając ekwipunek w długą podróż. Oczywiście uszkodzonych i zużytych części sprzętu jest zdecydowanie więcej. Ale o ich wytrzymałości i funkcjonalności napiszemy więcej w recenzjach. W wolnej chwili.

Bubel od LaSportiv

Keen Venus po 3 sezonach i interwencji peruwiańskich asów szewstwa

Spuchnięty Therm-A-Rest Prolite Plus po roku intensywnego używania

Drobnych uszkodzeń w tabeli nie uwzględnialiśmy – butelka MSR Alpine Bottle

Dokręcenie śrubki nie zawsze wystarcza

Jeśli uważasz, że warto się tym podzielić, to te guziki pomogą:

8 thoughts on “Kilka słów o problemach z ekwipunkiem…

 1. Teraz przydałoby się, jesli moge cos zasugerować, podobne zestawienie ze sprzetem, który sie szczegolnie sprawdzil albo pozytywnie zaskoczyl.
  PS. Mialem kiedys podobny balon w materacu Alpinusa, ale raptem po 1,5 m-ca uzytkowania. Wymienili na nowy:)

  • Hej Marcin. Ale sprzęt wymieniony w tabeli to całkiem niezły sprzęt. I jesteśmy z niego (w większości wypadków) bardzo zadowoleni. Chodziło nam bardziej o nakreślenie reakcji producentów/dystrybutorów na awarię ich produktu. Mamy natomiast kilka ulubionych rzeczy ;)

 2. Cześć,
  czy zgłaszając reklamacje wykorzystywaliście fakt, że jesteście w takiej wyjątkowej podróży?

  Ten fakt z pewnością rozczula niektórych producentów, którzy nie zawsze są skorzy do takiej pomocy.

 3. fajny pomysł, niektórzy producenci mogliby być wdzięczni za reklame, inni nie :)
  najbardziej zaskoczyła mnie reakcja dystrybutorów lasportivy jak i samej firmy, bo przecież to górna półka, a jeśli się za coś płaci, to i oczekuje…
  pozdrawiam

 4. Cześć,
  bardzo przydatne informacje! Planujemy z żoną podobną wycieczkę rowerową i mam pytanie, jak ustalaliście z producentem/dystrybutorem miejsce odbioru? Adresy lokalnych sklepów podróżniczych, hostele? I czy to producent/dystrybutor wybierał miejsce czy wy?
  Pozdrawiam! Piotrek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *