Pilotaż

Podróże są dla każdego – banał pomyślisz? Absolutnie! Wystarczy mocno wierzyć (no i wziąć się do roboty) a wszystko może się udać. Podróżniczą pasją zarażamy w trakcie prowadzenia wypraw trampingowych i trekkingowych – poznaliśmy się zresztą na kursie przewodników górskich – ot, co!

Jeśli wy też marzycie o egzotycznych wyprawach zapraszamy do kontaktu – razem coś wymyślimy. Piszemy autorskie programy od Andów po Kilimanjaro, od Kuby po Tybet. Doradzimy lub odradzimy!

A może jedynie potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu programu twojego najbliższego urlopu? Nie ma sprawy – damy radę. Nie ograniczamy się do schematów i ram. Pamiętaj: podróżowanie jest jak książka, kolorowe okładki są ciekawe, ale tak naprawdę to co pomiędzy nimi, czyli TREŚĆ jest wartością. Co to znaczy? W skrócie: czasem lepiej zajrzeć do najmniejszych dziur na trasie Lima – Cuzco zamiast skupiać się na okładkach. Serio.

Bezpieczeństwo to podstawa – podpowiemy Ci gdzie lepiej się nie zapuszczać, a które rejony nie pozbawią Cię zdrowia (względnie – życia)

Mateusz jest licencjonowanym pilotem wypraw – freelancerem. Najlepszym świadectwem zaangażowania w pracę niech będzie kilka poniższych referencji:

Właśnie wróciliśmy z wyprawy do Afryki. Powoli porządkujemy wrażenia i zdjęcia. Jeśli chodzi o profesjonalizm lidera Mateusza Waligóry to przeszedł on nasze najśmielsze oczekiwania: duża kultura osobista, niezwykła cierpliwość do wszelkich napotkanych problemów, spokój i opanowanie, zaangażowanie dotyczące problemów KAŻDEGO uczestnika wyprawy, doświadczenie zarówno w prowadzeniu trekkingów górskich jak i w odnajdywaniu się w bardzo dla nas egzotycznej kulturze. Pomagała mu w tym łatwość w nawiązywaniu kontaktów, szacunek dla miejscowych zwyczajów i oczywiście biegła znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego. Nie balibyśmy się zaufać mu w żadnym, nawet najbardziej niepewnym przedsięwzięciu.

Ola i Maciek

Mateusz – jeszcze raz serdecznie dziękuję za opiekę jaką nas otoczyłeś podczas wyprawy do Tanzanii. Atmosfera była wspaniała, pomimo tego że grupa była duża i mocno zróżnicowana. Jako Lider zadbałeś o to aby każdy czuł się maksymalnie „dopieszczony”. Twoja życzliwość, chęć niesienia pomocy, ale także zdrowy rozsądek, uporządkowanie i dobra organizacja pomogły wszystkim zdobyć szczyt Kilimandżaro i bezpiecznie wrócić do domów. Dzięki Twojej dobrej znajomości lokalnej specyfiki i umiejętności dzielenia się tą wiedzą mogliśmy pełniej przeżyć pobyt w Afryce. Pozdrawiam i życzę wielu kolejnych, równie udanych wypraw!

Darek

Mateusz – towarzyski, wesoły ale też cierpliwy, umiejący ocenić sytuację i możliwości uczestników, co było niezwykle istotne w dniu ataku szczytowego na Kilimanjaro. Chociaż było nas 17 osób w grupie, to widać było że z każdym nawiązał świetną relację. Ja czułam się komfortowo i bezpiecznie. Człowiek, dla którego podróże to ogromna pasja. Duża wiedza, ciekawe opowieści. Bardzo dobry kontakt z lokalnym przewodnikiem i jego ‚świtą’ oraz z uczestnikami przekładał się na świetną zabawę – trudy, zmęczenie, itp. stawały się niewidoczne. Hmm… dodam że grupę uczestników miał doborową, aczkolwiek wyzwaniem było ją ogarnąć. Świetny facet na właściwym miejscu. Czekam na Boliwię z Mateo!

Katarzyna

Odbyliśmy już w życiu wiele podróży, w tym dalekich i przygotowanych samodzielnie. Tym bardziej potrafimy docenić pracę Mateusza w trakcie wyprawy do Maroka, w 2014 roku. Mateusz to pasjonat, dla którego wiedza o świecie i chęć jego poznawania to coś, co nosi w sobie. Po 12 dniach spędzonych wspólnie ma się wrażenie, że on się z tym po prostu urodził. Mateusz chętnie podejmuje dyskusje na każdy temat, opowiada ciekawostki, bynajmniej nie tylko dotyczące zwiedzanego kraju. No i ma serce i cierpliwość do wszystkich uczestników. Tak, chętnie pojedziemy na następny wyjazd w towarzystwie Mateusza !  
Marek i Kasia
………………………………………………………………….

Prowadzisz biuro lub agencję wyprawową? Zależy Ci na współpracy z ludźmi, których całe życie jest nieustanną wyprawą? Skontaktuj się z nami koniecznie – będzie przygodowo i zawsze na 100%!

Jeśli uważasz, że warto się tym podzielić, to te guziki pomogą: